ביטוחים פנסיונים
במסגרת הביטוח הפנסיוני, משקיעים העובד והמעביד סכומי כסף נכבדים מידי חודש ושנה, ומגיעים לסכום של כ - 2.2 משכורות ברוטו לשנה, עובד שמרוויח 8,000 ש"ח ברוטו לחודש, מפקיד בביטוח המנהלים שלו יחד עם המעביד סכום של 17,600 ש"ח לשנה לפחות! החיסכון הפנסיוני הוא, ברוב המקרים, החיסכון הגדול ביותר שניצבור אי פעם כעובדים, לכן חשיבותו הרבה בחיינו. לעזרתכם מספר הסברים, הסברים נוספים ניתן למצוא תחת - מאמרים-ביטוחים פנסיונים.

הביטוח הפנסיוני כולל בתוכו את הביטוחים: למקרה פטירה(ביטוח חיים, פנסיית שארים), למקרה של אובדן כושר עבודה(קצבת נכות) ולזקנה. הרעיון שמאחורי הביטוח הפנסיוני, הינו הדאגה לחיינו ולחיי משפחתנו, במקרה של מוות, נכות וימי הזקנה, הכל כדי שנוכל להמשיך לחיות בכבוד ולא להפוך למקרה סעד הזקוק לנדבות.
הביטוח הפנסיוני נתמך על ידי המדינה, בדרך של הטבות מס לעובד ולמעביד. העובד מקבל הטבת מס על הפקדה של חלקו (בצורה של זיכוי 35% ועד לתקרה) ולמעביד הדבר מוכר כהוצאה מוכרת ללא עלויות נוספות אשר מכבידות על עלות העובד. 

צבירת החיסכון בביטוח הפנסיוני - החיסכון הנצבר והעומד לזכות העובד. הינו סכום כל ההפקדות של העובד והמעביד, בניכוי עלויות ביטוח החיים ,עלויות דמי הניהול ובתוספת של הרווחים על ההשקעות של כספי החיסכון.

חישוב הרווחים- צורת חישוב הרווחים בביטוח הפנסיוני הינה חודשית,בפוליסות שנרכשו לפני ינואר 1990 ריבית מובטחת אשר נעה בין 4% ל - 5% צמוד מדד. פוליסות שנרכשו בין השנים 1990-1991 ריבית מובטחת של 3% צמוד מדד. פוליסות שנרכשו מ- 1.1992 אין הבטחת תשואה ו/או הצמדה של הכספים, החיסכון צמוד למדד ההשקעות של החברה ומרוויח ומפסיד בהתאם לביצועי ההשקעות של חברת הביטוח. הכללים לפיו חברות הביטוח משקיעות את הכספים הינם "תקנות קופות הגמל" ומפוקחות על ידי משרד האוצר. הכספים מושקעים באפיקים סולידיים וההערכת התשואה הממוצעת עומדת על כ - 4% לשנה. החל משנת 2004 בפוליסות ביטוחי המנהלים ישנם מסלולי השקעה נוספים כגון: מסלולים עם מרכיבי מניות מוגברים, מט"ח, אג"ח מעורבים ועוד. - רצוי לבדוק ולשאול, ניתן לעבור בין מסלולים ולשנות את רכיבי ההשקעה.
בקרנות הפנסיה-  30% מהכספים מושקעים באחגרות חוב מיועדות שהונפקו במיוחד על ידי המדינה , ברבית של 4.84% , יתרת הכספים (70%) מושקעים על ידי מנהל הקרן.

ייעוד הכספים לגיל פרישה -החל מ 1.2008 כל הכספים מושקעים לטובת קבלת קצבה חודשית.  ע״פ הנחיות האוצר, ניתן יהיה לקבל חלק מהכספים בסכום חד פעמי (פטור ממס) לאחר קבלת קצבה מינימאלית (היום עומדת על כ 5,500 ש״ח)

יש לך ביטוח פנסיוני קיים?בימים אלו אמורים לעשות לך ביטוח פנסיוני?
 
צור איתנו קשר - אנחנו נבדוק את הקיים, נמליץ על שינויים במידת הצורך, ובמידה ואין לך, נספר לך איך לנצל את הטבות המס עד תום. - ותרוויח.
 
עדיין לא מבוטח שלנו, צור קשר ותתחיל להינות מהשירות שלנו.
תפנית בניית אתרים