הצורך שבביטוח מחלות קשות – מאת ד"ר מריוס ברנד
חולים לא מתים – הם שורדים.
ככל שגדל הסיכוי לשרוד גדל הסיכון של עול פיננסי.
"ביטוח מחלות קטלניות הוא אחד מביטוחי ההגנה החשובים ביותר של המילניום".
 
הביטוח מכיר בהתקדמות הרפואה המודרנית בטיפול במחלות קטלניות כמו התקפי לב, שבץ מוחי וסרטן. חולים לא מתים הם שורדים. אתם לא זקוקים לביטוח כי אתם עומדים למות אלא מפני שאתם עומדים לחיות!
 
הביטוח משלם לפי אבחון של מחלה קטלנית ולא על פי אבחון של מוות או נכות- צורך פיננסי אשר הביטוח מכיר בו.
לאחר הרבה שנים כאשר מצב הבריאות הדרדר וה"בריאות הפיננסית" שלך נהרסת, אין מקום בעולם שאין בו צורך בביטוח למחלות קטלניות.
בגלל השיפור ההולך וגדל משנה שלנה ברפואה הסיכוי לשרוד אף הוא הולך וגדל ממחלה קשה וקטלנית ולכן הסיכוי לעול הפיננסי .
זו רק שאלה שזמן שבכל סוכנות ביטוח בעולם ימכרו את המוצר הזה.
אני רופא יותר מחמישים שנה ועדיין נדהם מגוף האדם, הלב פועל מעל 100,000 פעמים ביום, הראות שואבות יותר מ 2 מליון ליטר אויר בשנה. רובנו לוקחים את "ליבנו" כמובן מאליו ומספר רב מאיתנו איננו מבין את תפקידה של הבריאות בחיינו.
 
 
אושר ועושר עובדים ביחד
 
בריאות מוכרת כמצב גופני, רוחני, וחברתי מושלם, אבל גם רואים אותה כמקור לחיי היום יום. על מנת להרוויח כסף, אני חייב לקום ממיטתי כל בוקר. לקום מהמיטה אני חייב לביות בריא. כדי להיות בריא אני חייב אוכל וקורת גג. במילים אחרות –בריאות, אושר ועושר עובדים ביחד. במוקדם או במאוחר משהוא יתקלקל בבריאותך, בגלל זה כולם כולל הפציינטים שלי חייבים ביטוח וסוכן ביטוח. לא יכולים להיות לאדם בריאות גופנית ובריאות פיננסית ללא עזרתו של סוכן ביטוח. העדפותיך כסוכן ביטוח, תשחקנה תפקיד חשוב בחיי לקוחותיך בזמן אבחון מחלקה קטלנית.
 
 
להציל חולים באופן פיננסי
 
ב-1963 כאב לי הלב לראות את החולים שלי גוססים באופן פיננסי לאחר אבחון וטיפול במחלה קטלנית. ניהלתי משא ומתן עם סוכנות ביטוח לפתח פוליסה אשר לא משלמת לאחר אבחון של מוות או נכות. אבל משלמת במקרה שאנשים שורדים מאבחון של מחלה קטלנית. היום פוליסות אשר מכסות מחלות קטלניות נמכרות בכל העולם. מעל 750,000 פוליסות נמכרו בבריטניה ב – 1998.
 
 
אם יהיה לך התקף לב והבריאות הפיננסית שלך תושפע, רופאך לא יוכל לרפא את הבעיות הפיננסיות שלך. ביכולתם של רופאים להאריך את חיי החולה, אך אותם חולים יסבלו באופן פיננסי אם אין להם ביטוח למחלות קטלניות.
אינני סוכן ביטוח, אני רופא. אי מספר לחולים שלי שאטפל בהם באופן גופני אבל אני רואה פוליסות למחלות קטלניות כרשת ביטחון שתעזור להם במידה ויהיו זקוקים לעזרה פיננסי.
אתה חייב לדבר עם לקוחותייך על ביטוח מחלות קטלניות . אסור לך להגיד "אני מוכר ביטוח חיים", אתה מוכר צורך והצורך הזה קיים עקב מספר רב של ניתוחי מעקפים , סרטן ועוד התערבויות רפואיות.
במילים אחרות אין לאנשים רק צורך בביטוח המגן על משפחתם מאובדן פיננסי במקרה מוות. הם זקוקים להגן על עצמם למשפחתם ממצוקה פיננסית בזמן שהם חיים – זה מה שביטוח מחלות קטלניות מעניק.
30% מהאוכלוסייה מתים מהתקפי לב. 20% עד 30% מתים מסרטן לסוגיו. ו – 10% משבץ. לרוב בעלי הפוליסות יאובחן יום אחד, התקף לב, סרטן או שבץ 50% מחולי הסרטן ישרדו 5 שנים או יותר, 90% מסובלי השבץ ישרדו. שליש מעלות ההישרדות היא ממחלה קטלנית היא ישירה ושני שלישים עקיפה, לרוב מי שמקבל שבץ למשל, לא יכול עבוד. על פי רוב גם בן/בת הזוג נאלץ להפסיק לעבוד על מנת לטפל בו.
במצבים האלה סוכני הביטוח הם האנשים היחידים שיכולים להעניק עזרה פיננסית.
לרוב חושבים שההשקעה הגדולה ביותר היא הבית ואן קיימת משכנתא , חייבים לשלם אותה ביטוח מחלות קטלניות משלם בשמן אבחון מחלה קטלנית ואפר פדיון משכנתא ושחרור הבית משעבוד. היום 38% מעיקולי הבית הם תוצאה ישירה של אבחון מחלה קטלנית ורק 3% ממקרי מוות.
 
הבטחת איכות חיים
 
הגיעה למשרדי אישה בת 34 הסובלת מקוצר נשימה, היא הייתה אם חד הורית עם שני ילדים צעירים. האבחון היה סרטן הריאות, היא חזרה לעבודה אחרי הניתוח ואחרי שנתיים הסרטן תתפשט. היא גססה בעמידה. בשבועות האחרונים של חייה, היא עוד עבדה כי הייתה זקוקה לכסף. היא עבדה כל הדרך אל הקבר. לאחר מותה שולם סכום הביטוח מביטוח החיים שלה ,אבל איפה היה הכסף כאשר הייתה צריכה אותו הכי הרבה- בזמן שרצתה להפסיק לעבוד ולהיות עם ילדיה?
קיים גם סיפורה של אישה בת 42 מברמינגהם, אנגליה. נאמר לה שהיא יכולה לרכוש ביטוח המכסה מחלות קטלניות וגם מכסה את המשכנתא בסך 31,000 $ , היא חשבה שזה רעיון טוב ועשתה ביטוח על 39,000 $ . אחרי שנה אובחן אצלה סרטן השד, הפוליסה שילמה והיא ניצלה את הכסף כדי לפרוע את המשכנתא .
הפוליסה איפרה לה לעבוד רק בשעות הבוקר במקום משרה מלאה. היא נפטרה שנתיים אחרי האבחון אבל בילתה זמן עם ילדיה ועשתה דברים שאהבה לעשות.
 
* על המחבר – ד"ר מריוס ברנרד היה פרופסור משותף במחלקה לכירורגיה לב באוניברסיטת קיפ-טאון, דרום אפריקה. וחבר ב-AMERICAN COLLEGE OF SURGEONS AND ANERICAN COLLEGE OF CARDIOLOGITS, הוא היה חבר בצוות , אשר בראשו עמד אחיו כריסטיאן, אשר ביצע את השתלת הלב הראשונה בעולם.
ב- 1983 יחד עם CRUSADER LIFE . הוא פיתח את הביטוח הראשון העולם לכיסוי למחלות קטלניות. היום הוא נואם נערץ בכל העולם בנושא ביטוח מחלות קטלניות ועזר רבות לחברות הביטוח לפתח ולשפר פוליסות מסוג זה .
 
 
*מאמר זה נלקח ותורגם מתוך מאמר שפורסם בירחון של M.D.R.T. 1/2000 .
תפנית בניית אתרים